Anadolu Tesisat Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Erzurum Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Erzurum’da faaliyet gösteren firmamız tuvalet tıkanıklıklarında ve klozet tıkanıklıklarında farklı cihazlar kullanarak sorunları kökünden çözmektedirler. Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır, tıkanan klozet nasıl açılır gibi sorular en fazla sorulan sorulardandır. Bununla birlikte tuvaletiniz tıkanmadan önce tuvalet tıkanıklığı aklınıza bile gelmez. Fakat tuvaletiniz tıkandıktan sonra nasıl açılacağı konusunda bir arayışa girersiniz. Oysaki tuvalet ve klozetlerinizin tıkanmasını önlemek, tıkanıklığın meydana gelmesinden sonra yapılacak olan çalışmalardan daha pratiktir.

Tuvalet Tıkanıklığı Neden Olur?

Tuvalet tıkanıklıklarının büyük bir çoğunluğu kullanıcı hatalarından gelmekle birlikte bazen ustaların yapacağı hatalardan dolayı da tıkanıklıklar oluşabilir.

 • Tuvalet ve klozetlere atılan yabancı cisimler tıkanıklığın başlıca sebepleridir.
 • Tuvaletlere atılan tuvalet kâğıtları ilk sırayı almaktadır. Tuvalet kâğıtlarının bir kısmı kalitesiz olduklarından dolayı suda erimezler ve dirsek adı verilen boruların dönüş yerinde birikerek tıkanıklıklara neden olurlar.
 • Tuvalet tıkanıklıkları incelendiğinde tuvalet tıkanıklığına tuvalet fırçalarının başının sebep olduğu da görülmüştür.
 • Çocukların tuvaletlere atmış olduğu oyuncaklar da tıkanıklıklara neden olur.
 • Kalıp halinde tuvaletlere atılan sabunlar da tıkanıklıklara neden olur.
 • Tuvalet gider borularındaki eğim yetersizliği de tıkanıklıklara neden olur.

Tuvalet tıkanıklıkları doğru kullanım sayesinde engellenebilir. Tuvalet giderlerine yabancı cisim atılmazsa tıkanıklık büyük bir ihtimalle oluşmaz. Bununla birlikte yine de tuvalet tıkanıklığı meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda genellikle evlerde basit yöntemlere başvururuz. Ancak bu yöntemler sorunu geçici olarak çözer ve genellikle bu yöntemler etkisizdir.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır ?

Erzurum kameralı tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır sorusunun cevabı için, kameralı tuvalet tıkanıklığı açan profesyonel bir firma ile iletişime geçmekten gelir. Kameralı görüntüleme sistemleri ile tuvaletin neden tıkandığı ve tıkanıklığın açılmasından sonra ise kontroller yapılmaktadır.

 • Adresinize gelen uzman ekip öncelikle kameralı görüntüleme cihazını hazırlar.
 • Daha sonra tıkalı tuvaletin giriş kısmından, kamera gidere doğru gönderilir.
 • Kamera boru içinde ilerlerken görüntüleri kameraya aktarır ve aynı zamanda bu görüntüler kayıt edilir.
 • Daha sonra ekrandaki görüntüleri inceleyen konusunda uzman ustalar tıkanıklığa neden olan şeyi tespit ederler.
 • Tıkanıklığa sebep olan cismin türü belirlenir. Parçalanmaya uygun bir cisim mi, yoksa uygun olmayan bir cisim mi olduğu tespit edilir.
 • Daha sonra robot adı verilen cihaz ile tıkanıklığı açma çalışmasına geçilir.
 • Tıkanıklık açıldıktan sonra kamera tekrar gider içine gönderilerek, farklı bir sorun olup olmadığı kontrol edilir.


Erzurum tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır, tuvalet tıkanıklığını uzman tesisatçı ekiplerimizle nasıl açıyoruz anlatalım. Ekibimiz ilk olarak tıkanmış alaturka tuvalet veya klozet farketmeksizin tuvalet içerisine kameralı tespit cihazımızı gönderiyor .Kırıp dökmeye ihtiyaç duymadan kameralı tespit cihazlarımız ile tuvaletteki tıkanıklığın hangi noktada olduğunu tespit ediyoruz. Sonra tuvalet tıkanıklığı açma robotu ile tıkanmış noktada ne varsa tıkanıklığa ne sebep oluyorsa çekip dışarı çıkartıyoruz. Tıkanıklığı açtıktan sonra tekrar kameralı tespit cihazımız ile müşteriye tıkanıklığın açıldığını gösteriyoruz.Tuvalet tıkanıklığı sorununuza kesin çözüm getiriyoruz. Tuvalet tıkanıklığına evde uyguladığınız çözümler o an için tuvaleti açar , ama sonrasında tuvalet tıkanıklık seviyesi artarak devam eder. Bu yüzden tuvalet tıkanıklığı sorunu yaşıyorsanız uzman ekiplerce yardım almanız en doğru seçenektir. Anadolu Tesisat Erzurum'un tüm ilçelerine hizmet vermektedir

Call Now ButtonBizi Arayın