Anadolu Tesisat Pimaş Açma

Erzurum Pimaş Açma

Erzurum'da faaliyet gösteren servisimiz tesisat sorunlarınızı hızlıca çözüme ulaştırır. Pimaş boruları birçok sebepten dolayı tıkanmaktadır. Bazen lavabolarda meydana gelen pimaş tıkanması, bazen tuvalette bazen de binanın logar borusunda meydana gelebilmektedir.

Pimaş Neden Tıkanır ?
  • Lavabolara atılan yabancı cisimler, boyutuna göre ve lavaboya atılma sıklığına göre tıkanıklığa sebep olur. Bu bazen sabun parçaları olurken, bazen de sakal kılları olabilmektedir.
  • Duş giderleri en çok saç kıllarından dolayı tıkanır. Duş alırken dökülen saçlarımız genelde duşa kabinin giderinde bulunan süzgeçte birikir. Ancak tek tük de olsa süzgeçten geçen kıllar pimaş borusu içinde tıkanıklığa sebep olabilir.
  • Aynı şekilde banyo yer süzgeci de kıllardan dolayı tıkanabilmektedir. Banyo yer süzgeci saç kıllarından çok vücudumuzun dökülen kıllarından dolayı tıkanır.
  • Tuvalet pimaş girişleri geniş olduğu için, tuvalete düşen yabancı cisimler tuvaleti tıkamaktadır. Bu bazen çocuklar tarafından tuvalete atılan oyuncak olabileceği gibi bazen rulo halinde tuvalete atılmış tuvalet kâğıdı da olabilmektedir. Kameralı pimaş açma ekiplerimiz tarafından kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunun içinde tuvalet fırçası olduğu bile tespit edilmiştir.
  • Tuvaletin tıkanmasına neden olan cisimler, binanın ana gider hattını tıkaması da söz konusudur.
  • Mutfak lavabolarındaki tıkanıklığın nedenlerinden biri, lavabolara dökülen yemek atıklarıdır.


Anadolu Tesisat Robotla Pimaş Açma

Pimaş açma servisi olarak hizmet veren firmamız, uzman ekiplerden oluşan bir kadroya sahiptir. Kullandığımız son teknoloji ürünü cihazlar ile kırmadan pimaş açma konusunda Erzurum'un öncü firması olmanın gururunu yaşamaktayız.


Erzurum'da faaliyet gösteren firmamız tıkalı pimaş açma konusuna robot cihaz ve kameralı cihaz kullanmaktadır.Kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusu kontrol edilir.Kamera sayesinde pimaş tıkanıklığının sebebi tespit edilir. Pimaş tıkanıklığına sebep olan cisim tespit edildikten sonra robot cihazın ucuna uygun aparat takılır. Robot cihazın ucuna takılan aparatların bazıları parçalama görevi görürken bazıları itme ve çekme görevi görür. Tıkanıklığın sebebi bez parçası olursa, uygun aparat takılarak, bez parçasının aparata dolanması sağlanır. Böylece bez parçası çekip çıkarılır. Robot cihaz, pimaş borusunun içine sürülerek tıkanıklığın açılması sağlanır. Tıkanıklık açıldıktan sonra kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusu tekrar kontrol edilir. Bu sayede ikinci bir tıkanıklık olup olmadığı, pimaş borusunun eğiminin yeterli olup olmadığı, pimaş borusunda yağ tabakası olup olmadığı, pimaş borusunun ek yerlerinde sorun olup olmadığı veya pimaş borusunda bir çatlak olup olmadığı tespit edilir.Robotla pimaş açma işlemi sırasında evinizin hiçbir yerinde kırma dökme meydana gelmemektedir.Kırmadan pimaş açma işlemi bittikten sonra pimaş borusu kullanılabilir durumdadır. Anadolu Tesisat Erzurum'un tüm ilçelerine servisimiz vardır.

Call Now ButtonBizi Arayın